Електронні сервіси служби зайнятості та переваги легальної роботи

Офіційний сайт Державної служби зайнятості

Служба зайнятості змінюється також у напрямі сучасного доступу до її послуг. На сайті служби зайнятості ви можете ознайомитися з детальним описом послуг та скористатися новими сервісами.

Насамперед, для відвідування центру зайнятості громадяни можуть скористатися послугою “Електронна черга”, обрати центр зайнятості, зазначити мету, дату та час відвідування .

Наступний ресурс це “Електронний кабінет шукача роботи”, у якому ви можете:

 • створити власне резюме;
 • уточнити заплановані та фактичні дати відвідування центру зайнятості;
 • дізнатися про заходи, які проводитимуться та ін.

Також радимо вам звернути увагу на сервіси державної служби зайнятості, на яких можна пройти тестування і визначити рівень власних професійних інтересів, інтелекту та особистісні схильності до певного виду професійної діяльності. Це пізнавально й корисно як для дорослих, так і для школярів.

 

Переваги легальної зайнятості 

Найефективнішим захистом ваших інтересів у сфері зайнятості та відносинах з роботодавцями є правова поінформованість.

Легальне працевлаштування передбачає такі права для працівників:

 • право на вільний вибір професії та місця роботи;
 • гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу;
 • безпечні умови та дотримання режиму праці;
 • право на відпочинок;
 • захист від незаконного звільнення;
 • соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи.

Звертаємо вашу увагу, що такі гарантії існують лише за умов офіційної, легальної зайнятості. Можливо, за умов “тіньової зайнятості”, той дохід, що його отримує громадянин у “конверті”, вищий, однак лише легальна праця надає економічні та соціальні гарантії:

 • щодо тривалості робочого часу, оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, охорони праці;
 • обов’язкових страхових виплат у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю (оплата лікарняних листів, відпустки по вагітності та пологах), у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, безробіття; право на пенсійні виплати в майбутньому.

Є випадки, коли роботодавці не укладають, а наймані працівники не наполягають на оформленні трудових договорів, отримуючи “тіньову” заробітну плату. Не всі роботодавці сумлінно виконують свої обов’язки щодо сплати страхових внесків за своїх працівників навіть у тих випадках, коли декларується офіційна зайнятість та працевлаштування. Насамперед це стосується малих приватних підприємств. Така ситуація може кардинально впливати на право кожного отримувати соціальні виплати в майбутньому.

Як ви знаєте, згідно з чинним законодавством, нарахування пенсій залежить від двох критеріїв: розміру заробітної плати та страхового стажу.

Напевно варто ще раз уточнити, що таке страховий стаж – це період, коли особа перебуває в офіційних трудових відносинах з роботодавцем, роботодавець офіційно сплачує заробітну плату та відповідно перераховує єдиний внесок за найманих працівників до страхових фондів. Адже соціальні виплати здійснюються не з державного бюджету, а саме з бюджету страхових фондів: це і лікарняні, і допомога по безробіттю, і пенсія.

Який розподіл між цима внесками?

І він наступний:

 • понад 85% – це пенсійне страхування (виплата пенсій за віком, у випадках призначення інвалідності та інші види пенсій). Якщо страхові внески не перераховуються до бюджету, то зарахування періоду, протягом якого даний працівник працював у такого роботодавця, до страхового стажу зазначеного працівника для подальшого розрахунку пенсії неможливе. Вже сьогодні є випадки, коли особа, досягнувши пенсійного віку, немає достатньої кількості років страхового стажу і, як наслідок, отримує не пенсію, а, в кращому випадку, тимчасову соціальну допомогу. Перевірка свого страхового стажу – це особиста відповідальність кожної працюючої людини;
 • на соціальне страхування виділяється близько 9 % (це виплата лікарняних, страхові виплати у разі нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань тощо);
 • страхування на випадок безробіття – близько 5 % (це виплата допомоги по безробіттю, активні програми зайнятості та працевлаштування тощо).

Отже, зазначене вище засвідчує, що офіційна зайнятість є важливим фактором в забезпеченні нашого сьогоднішнього і майбутнього. Адже, це пенсії наших рідних, наш соціальний захист, зростання наших заробітних плат. Якщо ми працюємо офіційно, ми – застраховані особи і можемо розраховувати на соціальні виплати та допомогу (право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі настання таких випадків та інше).

Звичайно, кожна людина сама приймає рішення щодо форми своєї зайнятості. Кожен з нас вирішує, що для нього є головним – жити одним днем чи мати певні гарантії у завтрашньому дні.

Звертаємо Вашу увагу, що у випадку коли єдиний соціальний внесок не сплачується роботодавцем, Ви маєте можливість самостійно добровільно здійснювати його оплату, що дозволить Вам здобути страховий стаж.

 

ДИВИТИСЯ ВСІ Додати примітка
Ви
Додати ваш коментар
 

Шановні користувачі, сайт працює в тестовому режимі