Довга перерва в роботі. Що робити далі?

Актуальні питання, які хвилюють людей, що тривалий час не працювали це.

 • З чого розпочати?
 • Як відновитись на попередньому робочому місці чи шукати нове?
 • Які кроки необхідно здійснити?
 • Як гармонізувати самооцінку?
 • Як перейти до нового режиму та графіку?

Перерви в роботі це життєве питання. Бувають різні ситуації  коли пріоритетом є інші життєві сфери і роботу потрібно залишити на певний час.

Це може бути кількарічна відпустка по догляду за дитиною або двома малюками підряд,  невдалі спроби відкрити власну справу чи вимушена пауза, обумовлена станом здоров’я.

Є безліч прикладів коли після тривалої перерви в роботі люди не тільки повертаються до рівня минулих професійних вершин, а й досягають значних нових успіхів. Бо вони  мають перевагу – потужну мотивацію –  довести собі в першу чергу і оточенню, що з ними все гаразд і вони професіонали свої справи! З іншого боку вони вже натішились умовним відпочинком і мають багато невитраченої енергії яку готові використати для професійного  росту.

Плюси людини, яка тривалий час не працювала.

 1. Потужна мотивація (довести свою професійність, заробляти власні гроші, стати самодостатнім)
 2. Накопичений запас енергії.
 3. Бажання вийти «в люди», бути в колективі, демонструвати себе, як особистість та приналежність до соціуму.

 

Мінуси людини, яка тривалий час не працювала.

 1. Знижена самооцінка, невпевненість
 2. Втрата навичок професійних
 3. Застарілі знання
 4. Призабуті навички соціальної поведінки
 5. Втрата навичок активних комунікацій
 6. Неорганізованість у зв’язку з відсутністю робочого графіку та режиму дня

Але не завжди ці мінуси мають місце у всіх. Тому, що людина непрацюючі не знаходилась на безлюдному острові. Навіть Робінзон Крузо вправлявся в нових навичках будучи наодинці.  

Яка ж точка зору роботодавців, які у них сумніви  щодо кандидатів з тривалою перервою в роботі?

Роботодавці із острахом ставляться до  людей, котрі не працювали протягом 3, 5,  10 і більше років, і тепер хочуть повернутися у професію. Кандидатів зі значними часовими прогалинами у резюме вони називають “ризикованими”.

 1. Роботодавці гадають що, після довгої перерви фахівець є “технічно відсталим”, бо не стежив за оновленнями у цифровому світі, та не вміє користуватись потрібними програмами.

 “Насправді, вони частково  праві, тому кандидати мають оволодіти базовим пакетом офісних програм, оновити свій освітній та професійний  рівень загалом.

Формую контраргумент в захист.

Це треба гарно постаратися, щоб бути абсолютно ізольованим від інформації в сучасному світі. Навколо безліч інформації, під рукою завжди гаджети з новинами як у соціальному житті так професійними новинками. Наразі справжній бум освітніх послуг – вебінари, майстер класи, лекції, навчальні курси. Наразі вчитися впродовж усього життя є такою звичною справою, як щодня пити каву). Люди, які не полюбляють з якихось причин сучасні інформаційні канали, або не мають їх,  теж не ізольовані  від набуття досвіду.

 1. Такі люди вже не знають, чим насправді хочуть займатись.

Теж погоджуюсь, на початку це має місце. Розгубленість – «я нічого не знаю не вмію і повний нуль» перша  реакція людини яка вирішила працювати після довгої перерви.

Контраргумент.

Це не так насправді – проаналізуйте свій багаж, знання, вміння – що ви робили раніше гарно.

Визначиться у якій сфері ви будете найефективнішими з вашими навичками, а також чітко поясніть майбутньому босу, що саме цікавить вас, і чому.

 1. Такі працівники невпевнені та мають низьку самооцінку, некреативні, так гадає роботодавець.

Контраргумент.

Так. Як психолог скажу, і сама мала досвід після декретної відпустки. Самооцінка може бути нестабільною трохи, причому з діапазоном від «я нічого з себе не представляю, повний нуль», до «да  я там всіх за пояс засуну)  І це є нормально. Самооцінка гнучка і  рухлива тому  швидко стабілізується в спокійних умовах.

 1. Роботодавець невпевнений в істинності резюме людини з тривалою перервою.

Він має на це право.

Контраргумент.

А ви не погоджуйтесь з його думкою і сміливо пропонуйте довести це на ділі під час стажування. У вашій ситуації можна погодитись на безкоштовне стажування. Обоє у виграші. Роботодавець економить і бачить вас в роботі. Ви – здобуваєте новий досвід, це і є ваша плата за безкоштовну роботу.

 1. Старомодні, випали з соціуму, повільні в роботі.

Контраргумент.

Демонструйте на співбесіді  протилежне. Модно одягніться, вільно спілкуйтесь, сипте фразами на кшталт « я слідкувала за новинками виробництва у вашій сфері… та маю пропозиції як удосконалити певні процеси та збільшити прибутки вашої організації…»

Отже, резюмуємо.  Орієнтовні дії,  які необхідно здійснити людині , яка вирішила вийти на роботу після тривалої перерви.

 1. Аналіз себе та аналіз особливостей ринку праці.

Формула ефективного пошуку роботи – Що я Можу, Що я Хочу, Що треба  на ринку праці.

Виходячи з цього рухатись далі.

Не знаєте, що хочете? На допомогу Вам фахівці служби зайнятості – кар’єрні радники, профконсультанти служби зайнятості. Пройдіть  профтестування, поспілкуйтесь з психологом. Маєте зайві гроші – звертайтесь до приватного коуча.  Головне щоб він професійним був.

Не знаєте, що можете? Вам складно оцінити свої можливості самостійно? Теж тут не обійтись  без фахівців служби зайнятості. Тестування виявить схильності та уподобання професійні.

 Що потрібно? –третій компонент формули пошуку роботи. Переглядайте вакансії, відслідковуйте рейтинги топових професій, та  посад.

 1. Відпрацьовуйте техніку пошуку роботи, ходіть на співбесіди, аналізуйте всі наявні джерела вакансій.
 2. Підготуйте резюме та мотиваційні листи.
 3. Читайте профільні видання, там ви знайдете інформацію про оновлення у вашій професійній сфері.
 4. Організуйте час, не менш 3-4 годин на день, який ви будете присвячувати навчанню та пошуку роботи
 5. Оновлюйте щодня резюме на пошукових сайтах, розсилайте на нові вакансії
 6. Відновлюйте активно старі контакти. Сплануйте зустрічі за філіжанкою кави з бувшими колегами. Хто, як не вони пам’ятають вас професіоналом, вправним фахівцем. Пам’ятайте, що домашній образ вас в капцях, бачите тільки Ви!

Шукати роботу – це філігранна робота! І ви з цим  справитесь!

ДИВИТИСЯ ВСІ Додати примітка
Ви
Додати ваш коментар
 

Шановні користувачі, сайт працює в тестовому режимі