Джерела пошуку роботи

Питання пошуку роботи актуальне на сьогодні для багатьох. Як для молодих фахівців, які щойно отримали диплом про здобуту освіту, так і для зрілих пошукачів, які хочуть щось змінити в професійному житті і спробувати нове. Імператив – одна професія і одне робоче місце на все життя вже застарів. Тому зміна роботи, пошук нової є абсолютно нормальним та життєвим  явищем.

Коли сформульована Вами мета пошуку (Що саме я хочу і де) необхідно спланувати методи та засоби пошуку роботи (Яким чином і де шукати бажане  місце роботи)?

Методів пошуку роботи існує вдосталь. І чим більше шляхів до омріяної роботи ви застосуєте, тим ефективнішим буде результат, і швидше працевлаштуєтесь. Я, як психолог стверджую, якщо пошуки роботи затягуються на невизначений час, то роботою тоді стає сам пошук роботи. Таким чином можна застрягнути в перманентному стані шукача роботи і почати виправдовувати всі свої негаразди безробіттям.

З одного боку і не слід дуже поспішати, а виважено здійснити цей процес та підшукати роботу не на швидку руку будь-що, з іншого –  виставити для себе певні терміни. Від 1 місяця  максимум до 3 місяців буде нормально.

Між рекрутерами та ейчарами іде полеміка, які ж методи роботи ефективніші, діючі, а які взагалі не слід застосовувати. На мою думку, всі методи заслуговують на увагу. Чим ширше ви розгорнете процес пошуку, тим швидше якийсь із методів обов’язково спрацює.

Коротко нагадую Вам  основні шляхи пошуку  роботи. Для більш детального ознайомлення перегляньте навчальний курс «Джерела пошуку роботи». І так.

 1. Пошук роботи засобами сервісної служби – державної служби зайнятості. Тут ви зустрінете фаховий підхід кар’єрних радників та психологічну підтримку і допомогу.
 2. Зверніться  в кадрову/ рекрутингову  агенцію. Такий спосіб буде для вас коштувати певну суму грошей, але роботу можете отримати.
 3. Шукайте роботу через знайомих та родичів. Цей спосіб  є актуальним і ним часто користуються пошукачі. Але інколи приходиться довго чекати зворотній зв’язок.
 4. Самостійно робіть  прямі візити  до бажаного підприємства, організації чи установи.
 5. Відвідуйте масові заходи, пов’язані з працевлаштуванням, зокрема ярмарки вакансій.
 6. Ваші Відкриті очі та вуха. Тобто, щоденна Інформація з оточення.
 7. Переглядайте оголошення про вакансії в ЗМІ, газетах, журналах, дошках оголошень.

Особливої уваги заслуговує пошук роботи через мережу Internet.

Цей метод є сучасним, доступним та доволі ефективним. На цьому методі пошуку роботи зупинимось детальніше.

Все більше фахівців знаходять собі роботу через мережу Internet. Тут слід використовувати одночасно 2 методи:

 1. Пасивний– розміщення свого резюме на пошукових сайтах.
 2. Активний – розсилка резюме по вакансіях, знайдених в Інтернеті.

 Слід знати, що вакансії підприємства розміщують не тільки  на пошукових сайтах, а і на своїх  корпоративних і галузевих сайтах. Тому пошук тут повинен бути дійсно активним!

Отже, що потрібно щоб пошук роботи через мережу Інтернет став ефективним?

 1. Складіть ефективне правильне резюме. Резюме це ваша візитна картка. Запам’ятайте. Перше враження роботодавця про вас формується через резюме! Тому резюме в мережі повинно бути «працюючим», таким яким на нього звертатимуть увагу.  А не закинути п’ять листків автобіографії  в мережу і безрезультатно чекати на дзвінок.
 2. Підготуйте декілька варіантів резюме. На кожну конкретну вакансію змінюйте мету резюме та підлаштовуйте зміст під конкретні вимоги роботодавця.
 3. Заповніть правильно форму яку пропонує той чи інший пошуковий сайт.
 4. Перевірте уважно наявність і правильність номеру телефону та електронної скриньки.

Приклад з практики. Активний пошукач, який розмістив своє резюме на багатьох пошукових сайтах був зневірений у всіх роботодавцях та собі одночасно, бо час минув, а він не отримав жодної пропозиції. Стали ми з ним розбиратися у чому ж річ, я доводила, що напевне щось з резюме не так. Пошукач апелював, що він все зробив правильно і перевірив кожне слово, напевне він просто такий недолугий і не цікавить жодного роботодавця.   А причина була банальною, у номері телефону була одна зайва цифра.

 Ще важливим правилом є не тільки ваша активність а й організованість, тобто,

 • слід перевіряти по декілька разів пошту, повідомлення на месенджерах
 • тримати під рукою в активному режимі телефон
 • не соромитись просити зворотній зв’язок від роботодавця.

 Окрему увагу пошуку роботи засобами інтернету слід приділити Соціальним мережам. Це один із сучасних методів, який застосовує  не лише молодь а й зрілий пошукач. Перевага в тому, що велика кількість людей оперативно дізнається, що ви шукаєте роботу. І зворотній зв’язок ви отримуєте в режимі «Тут і зараз», гаджет завжди під рукою.

Зробимо огляд основних каналів соціальних мереж

 1. Фейсбук – найбільша у світі соціальна мережа.

Долучайтесь до груп, які спеціалізовані на пошуку роботи, розмістіть своє оголошення та резюме, також на власній сторінці. Повідомте  яку роботу ви шукаєте – друзі обов’язково відреагують!

 1. Вайбер – застосовується для смартфонів. Інтегрується з адресною книгою і дозволяє передавати текстові повідомлення, надсилати зображення та відео. Також можна долучитись до груп з пошуку роботи та створити свою власну групу.
 2. Твіттер більшість роботодавців використовують для коротких оголошень і заміток. Тут також можна розмістити інформацію про пошук роботи, зокрема відеорезюме. Цього буде достатньо щоб звернути увагу роботодавця на себе.
 3. Telegram – канал, програмне забезпечення для смартфонівпланшетів та ПК, яке дозволяє обмінюватися текстовими повідомленнями та різноманітними файлами, зокрема відеофайлами. В телеграмі є багато груп рекрутерів, ейчарів, коучів які ретельно вишукують персонал.
 4. Ютуб – популярний ресурс для публікації відеороликів. Дієвим методом буде – розмістити відеорезюме на ютубі, в якому ви коротко та лаконічно повідомите про себе, яку роботу шукаєте, якими навичками володієте та залишите телефон для зв’язку з зацікавленим роботодавцем.

Сьогодні ми проговорили, що методів просування та презентації себе на ринку праці, як професіонала є безліч. Виберіть,  які вам підходять більше всього та скористайтесь. І ваш процес пошуку роботи набере швидкості.

Я Вам бажаю  ефективного оволодіння сучасними методами пошуку роботи та успішного працевлаштування!  Майте гарну роботу!

ДИВИТИСЯ ВСІ Додати примітка
Ви
Додати ваш коментар
 

Шановні користувачі, сайт працює в тестовому режимі