Особливості працевлаштування іноземців та осіб без громадянства / Features of foreigners and stateless persons employment

З кожним роком все більше іноземних громадян приїздить до України з метою працевлаштування. Що передусім зумовлено глобальною світовою трудовою міграцією, інвестиційними проектами, що реалізуються на території нашої країни, а також, що є не малозначним, лояльні умови відкриття бізнесу в Україні, а ще привабливі податкові ставки порівняно із іншими Європейськими країнами та прозорі правила працевлаштування.

Залучення іноземних фахівців робить ринок праці в україні конкурентоспроможним. Так, за інформацієї Державної служби заяйнятості дві третини іноземних громадян, працевлаштованих в Україні є керівниками та менеджерами середньої ланки і найчастіше прибувають в Україну для налагодження внутрішніх процесів компанії та обміну досвідом. 

В Законі України «Про зайнятість населення» від 2013 року відведено цілий сьомий розділ стосовно застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Правки редакції від 2017 року значно спростили порядок оформлення та перелік необхідних документів для отримання дозволу на працевлаштування в Україні.

Так, для використання праці іноземних громадян (та осіб без громадянства)  в Україні необхідно подати простий та вичерпний пакет документів від роботодавця та в стислий строк (зараз до одного тижня на практиці) отримати дозвільний документ, який в свою чергу надає право на подальше оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні. 

Зупинимося більш детально на реалізації такого права в Україні. Отже, для отримання дозволу на працевлаштування роботодавець-керівник українського підприємства або ФОП  особисто або представник за довіреністю звертається до територіального органу Державної служби зайнятості, а в м.Києві  – до Центру надання адмін. послуг із наступним пакетом документів:

– Заявою затвердженого зразка (яку можна знайти на сайті Держ служби зайнятості) щодо оформлення, продовження або внесення змін;                

– копії сторінок паспортного документа іноземця з перекладом на укр мову та засвідчену в установленому порядку;

– Фотокартка у кількості 1 штуки

– Проект трудового контракту, посвідчений роботодавцем.

Після подання пакету документів відстежувати хід справи можна за номером справи онлайн (на сайті Центру зайнятості), а також буде надіслано повідомлення про призупинення справи або про прийняття рішення про оформлення на вказану в заяві електронну пошту.   Отримавши повідомлення про рішення центру зайнятості про оформлення дозволу, роботодавцю необхідно на протязі 10 робочих днів внести плату за вказаними реквізитами.

 Важливо! після отримання дозволу на працевлаштування в 90-денний термін роботодавцю необхідно укласти трудовий договір з працівником та надати засвідчену копію до центру зайнятості (або ЦНАП) разом із заявою  (в довільній формі) про надання такої копії.

Дозвіл видається на строк трудового договору (контракту), на період до 1 року, але також Законом визначено особливі категорії іноземних громадян та осіб без громадянства, щодо яких встановлено відмінні можливості та надає їм право отримати такий документ терміном дії до 3-х років.

До особливої категорії іноземних працівників закон відносить:

  • засновників та/або бенефіціарів юр.осіб, зареєстрованих в Україні;
  • Високооплачуваних професіоналів (яких відрізняє рівень заробітної плати, що має становити не менше 50 мінімальних заробітних плат);
  • IT- професіонали, що приїхали в Україну для реалізації конкретних проектів;
  • Іноземні працівники творчих професій;
  • Випускники університетів першої сотні зі світового рейтингу університетів та про них йдеться у переліку, визначеному КМУ.

Ще однією особливістю працевлаштування іноземців є рівень заробітної плати, так, для найманих працівників, які не входять до переліку особливої категорії, заробітна плата встановлюється на рівні не менше 10 мінімальних заробітних плат, встановлених законом про Державний Бюджет України на кожен рік.

Дію дозволу на працевлаштування може бути продовжено роботодавцем необмежену кількість разів через подання заяви про такий намір за максимум 20 днів до закінчення строку такого дозволу.

Законом визначено категорії іноземців, які працевлаштовуються в Україні на загальних підставах, як громадяни України, без отримання дозволу на працевлаштування. Йдеться саме про: іноземних громадян, які мають посвідку на постійне проживання в Україні, набули статусу біженців,  статусу іноземного українця та іноземні громадяни, працевлаштовані в іноземних представництвах.

Зокрема спрощений режим оформлення дозвільних документів є важливим кроком назустріч бізнесу в Україні та його виходу на Новий рівень. Це може бути привабливим фактором для іноземних інвесторів, що придивляються до України.

ДИВИТИСЯ ВСІ Додати примітка
Ви
Додати ваш коментар
 

Шановні користувачі, сайт працює в тестовому режимі

AFF PAY AFF PAY Signup AFF PAY Loginp AFF PAY Affiliates Terms AFF PAY Advertisers Terms AFF PAY Privacy Policy AFF PAY FAQ AFF PAY Contact us