Ви звільнені. Кроки пошуку нової роботи.

«Компанія змушена з вами попрощатися», «Було приємно з вами попрацювати», «Ми більше не потребуємо ваших послугах» «Ви звільнені!». Багато людей в тій чи іншій формі чули ці фрази. Від такої ситуації ніхто не застрахований.

В решті решт, втрата роботи – це не кінець світу. Це початок нового професійного вектору. Звісно це певний стрес для людини. Але часто стресова ситуація є початком  життєвих та професійних змін.

Що ж робити далі після звільнення, після втрати роботи? Як швидко заповнити прогалину в трудовій біографії? Як самоорганізуватися і найти нову роботу? Ці питання постають відразу, як людина отримала на руки трудову книжку. Ні в якому разі не панікувати. Обміркувати та спокійно спланувати свої дії.

Спершу відпочиньте

Так, так. Насамперед – у відпустку! Навіть не сперечайтеся. Не можна з болісного минулого відразу перестрибнути в світле майбутнє. Є можливість – вирушайте в подорож, немає – подаруйте собі хоча б кілька днів перепочинку. Сходіть з дитиною або з друзями в парк, відвідайте батьків, влаштуйте дружні посиденьки, поїдьте на природу. І обов’язково розкажіть знайомим, що тепер ви вільні: «сарафанне радіо» – дуже ефективний канал пошуку роботи.

Організуйте свій час

Поставтеся до пошуку роботи, як до роботи. Займайтеся цим системно кілька годин в день: переглядайте свіжі вакансії, розсилайте резюме, ведіть облік контактів. Але це не має бути хаотичний процес. Встановіть собі графік, за яким ви будете працювати. Наприклад, по чотири години вранці або стільки ж увечері.

Створіть портфоліо пошуку роботи.

Напишіть привабливе резюме, підготуйте мотиваційні та рекомендаційні листи. Як готувати ці документи ви можете ознайомитись на освітньому порталі державної служби зайнятості прослухавши навчальні курси ….

Добре описана і правильно структурована професійна історія, тобто резюме – квиток на співбесіду. Там і до нової роботи недалеко.

Вибирайте вакансії, які максимально відповідають вашій кваліфікації

Щодня переглядайте актуальні вакансії у всіх доступних джерелах. Чітко зрозумійте, чого ви хочете. Ну або чого точно не хочете. Визначте для себе рівень зарплати, посаду, обов’язки, які готові на себе взяти. Уважно читайте опис вакансій, якщо рекрутер сам дзвонить вам, не тільки відповідайте, а й активно запитайте про вимоги до вакансії та умови праці.

Підвищуйте свою кваліфікацію

Втрата роботи – відмінний привід прокачати навички, підвищити кваліфікацію, оновити професійні знання. Курси, конференції, лекції – нарешті на це все з’явився  час. Правда, фінанси на це теж потрібні, але і безкоштовних освітніх продуктів  багато. Зокрема, рекомендую освітній портал державної служби зайнятості. Новостворена освітня платформа  державної служби зайнятості – найбільша база можливостей. Тут можна дізнатися як створити резюме, як підготуватися та успішно пройти співбесіду, як започаткувати власну справу,  які  послуги можна отримати у службі зайнятості і взагалі умови перебування на обліку у СЗ, як здійснюється підбір підходящої роботи та багато іншої корисної інформації.

Зверніться за допомогою до служби зайнятості

Фахівці служби зайнятості, зокрема  кар’єрні радники нададуть Вам кваліфіковану допомогу: ви можете відвідати семінари/тренінги з техніки пошуку роботи, отримати консультацію профконсультанта, пройти тести на предмет професійного вибору, переглянути вакансії, отримати слушні поради щодо побудови професійної кар’єри.

Використовуйте новітні можливості пошуку роботи.

До прикладу, розмістіть резюме на пошукових сайтах та активно задіюйте  інтернет мережі. Пам’ятайте що під кожну вакансію необхідно змінювати резюме. Бо зазвичай на це не звертають увагу і надсилають однакове. В першу чергу потрібно змінювати мету, тобто на яку вакансію ви претендуєте. Також прописати вміння на навички саме ті, які вимагає роботодавець саме на конкретній вакансії.  В мережах швидко розходиться інформація, і за короткий час велика кількість людей зверне увагу на ваше резюме чи пост в якому ви зазначаєте, що шукаєте роботу і саме яку.

Конкретна компанія.

Якщо ви визначили для себе в якій конкретній організації мрієте працювати, тоді опрацюйте сайт, перегляньте актуальні вакансії, намагайтесь зробити візит в кадрову службу. Якщо наразі вакансії нема, попросіть щоб залишили Ваше резюме та мотиваційний лист. Раптом з’явиться вакансія і ви будете першим претендентом! Або ж настільки сподобається ваше резюме і ейчари не захочуть втратити цінного працівника і задля вас розширять штат. Таке дійсно може бути. Дивіться ширше на можливості. Тому ні в якому разі не стукайте дверима при відмові, а попрощайтесь з надією на успіх.

«Сарафанне»  радіо!

Напевне всі знають, про це джерело розповсюдження інформації. Воно спрацьовує швидко, що вам наразі і потрібно. Повідомте знайомих, родичів, друзів, що ви шукаєте роботу і яку саме. Можете передавати резюме про всяк випадок.

 Відкриті очі та вуха! Кожного дня  звідусіль до нас потрапляє різного роду інформація. Особливо всесвіт нам посилає саме ту, яка наразі для нас важлива і потрібна. Слід лише звертати увагу.  Оголошення, реклама про роботу в засобах масової інформації, навіть може бути бігуча стрічка в транспорті. Вся ці інформація в певній мірі може бути для вас не лише корисною а ключовою.

Пам’ятаю випадок із професійного досвіду. Розповідала пошукачка. Жінка  активно шукала роботу розговорилась у транспорті на побутові теми з сусідкою по сидінню. Виявилось, що та працює на підприємстві головним бухгалтером і їй терміново потрібен заступник, наша героїня якраз шукала таку роботу. Історія завершилась працевлаштуванням.  І таких випадків багато. Тому важливо в процесі пошуку роботи бути відкритим до контактів та комунікацій.

 Активно ходіть на співбесіди з роботодавцями. Ви отримаєте безцінний досвід ділового спілкування. Є багато матеріалів на предмет підготовки до співбесіди,  ознайомтесь. Зверніть увагу на  свій зовнішній вигляд, підготовку потрібних документів, резюме, мотиваційні та рекомендаційні листи. Також важливо знати, які питання зазвичай роботодавці задають на співбесіді. Потренуйтесь дома, проговоріть подумки чи вголос інформацію про свій досвід, досягнення, освіту, вміння та навички, якими ви володієте. Не кожна співбесіда закінчується працевлаштуванням, але принаймні ви набудете досвіду, який згодиться в майбутньому, на тій співбесіді яка стане для вас вирішальною.

Зберіть максимум інформації

Нарешті, компанії обрані. Позаду навіть кілька вдалих інтерв’ю. Тепер не полінуйтеся зібрати про майбутнє місце роботи якомога більше інформації: знайдіть і перегляньте сайти цих компаній, почитайте відгуки про роботу в них.

Пам’ятайте: Шукати роботу, теж є робота! Ваша мотивація, зусилля, плюс допомога фахівців служби зайнятості  принесуть позитивні результати – і Ви знайдете бажану роботу!

Бажаю Вам успішного працевлаштування!

ДИВИТИСЯ ВСІ Додати примітка
Ви
Додати ваш коментар
 

Шановні користувачі, сайт працює в тестовому режимі